Rychlé vyhledávání
Počet nemovitostí v nabídce: 89
Novinky

Profesní zkouška a přípravný kurz - Realitní zprostředkovatel

11.3.2021

Pojištění realitního zprostředkovatele dle zákona č. 39/2020 Sb.

12.5.2020

Efektivní investice

28.4.2020 Chcete v dnešní době správně a efektivně investovat do nemovitostí? více »

Home staging

6.2.2019 Služba, která Vám zvýší hodnotu nemovitosti při prodeji. více »

Realitní zpravodaj

Stane se nájemní bydlení novým standardem?

Stane se nájemní bydlení novým standardem?
17.5.2021 - Ceny rodinných domů a bytů stále stoupají. Ačkoli se ještě před rokem zdálo, že se růst cen zastaví, není tomu tak. Externí vlivy, mezi něž patří především ceny materiálů a dalších..

Nemovitostí k prodeji je v Moravskoslezském kraji stále nedostatek

Nemovitostí k prodeji je v Moravskoslezském kraji stále nedostatek
17.5.2021 - Stejně jako ostatní části České republiky i Moravskoslezský kraj dlouhodobě trpí nedostatkem nemovitostí k prodeji. Stále jde ovšem o region, ve kterém jsou byty cenově dostupnější, než..

Jak vybrat ty správné barvy pro váš domov?

Jak vybrat ty správné barvy pro váš domov?
14.5.2021 - Ať už toužíte vybavit svůj nový domov nebo jen dodat šmrnc svému stávajícímu bydlení, barvy a jejich kombinace jsou významnou součástí každého interiéru a je důležité se nad nimi..
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Prodej rodinné usedlosti 1.080 m², pozemek 1 547 m²

Prodej rodinné usedlosti 1.080 , pozemek 1 547 , Ev.č.: 01650

01
02
03
04
05
06
07

Kontaktujte makléře

Renáta UrbánkováRenáta Urbánková
+420 603 561 002
[email protected]
Czech Trend s.r.o.Czech Trend s.r.o.
Wellnerova 1215/1
Olomouc - Nová Ulice
+420 585 234 021
[email protected]
Cena5 999 000 Kč
včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu
KategorieRodinné domy
LokalitaSvésedlice
OkresOlomouc
Velikost5 a více pokojů
Plocha užitná1.080 m²
Plocha pozemku1.547 m²
Počet podlaží2
Stav objektuDobrý
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
Poloha objektuŘadový
Umístění objektuCentrum obce
ZástavbaVenkovská
G (PENB nedodán)
zobraz vybavení
Popis

V poklidné obci Svésedlice nedaleko Olomouce (cca 8 km) nabízíme ve výhradním zastoupení majitelů k prodeji ojedinělou rodinnou usedlost. Zhruba polovina obytné části nemovitosti je po dokončené rekonstrukci (2012) zachovávající charakter domu. V 1. NP byly zrekonstruované prostory využívány jako kancelářské zázemí pro chod firmy (4 místnosti + soc. zázemí + další prostory). Ve zbývající a prozatím nerekonstruované části prvního podlaží se nachází rozsáhlý prostor, který lze libovolně přizpůsobit vlastním potřebám.
Stylové kamenné schodiště propojuje přízemí a první patro, kde se nachází bytová jednotka (5+1) zařízená v historizujícím stylu o rozloze cca 140 m2. Tento velký byt nabízí všechny standardy moderního bydlení. Druhé podlaží navíc disponuje dalším samostatným a dostatečně velkým prostorem k rekonstrukci.
Obytnou částí domu však výčet možností, jak tuto unikátní nemovitost využít, zdaleka nekončí. Chodníček vedoucí k technicko-hospodářské části domu je kryt klenutým sloupovým. Z podloubí je možné vstoupit do dílny (cca 90 m2) a do garáže (cca 40 m2). Celý tento prostor se snoubí se zelení osazeným dvorkem a působí malebně a romanticky. Za dílnou a garáží jsou bývalé chlévy (více než 200 m2). Ty jsou vyklizeny a nevyužity. K bývalým chlévům náleží technické a obslužné zázemí, které zůstalo zachováno. Prostorná stodola (cca 100 m2) navazující na kancelářskou část domu momentálně slouží jako další garáž.
Dům je napojen na kanalizaci, obytná část je osazena plastovými okny, plyn v dosahu před domem. Voda je využívána z vlastní kopané a vydatné studny. Obec Svésedlice prioritně plánuje v nejbližší době výstavbu veřejného vodovodního řadu. V částech domu po rekonstrukci je zavedeno ústřední vytápění na tuhá paliva (nebo elektrokotel) a rozvody elektřiny jsou instalovány v mědi. Objekt zásobuje teplou vodou 300 l bojler, případně průtokový ohřívač (kanceláře). Střecha byla na celém objektu renovována kolem roku 2000 a do domu (včetně hospodářských budov) nezatéká.
První z výhod této ojedinělé rodinné usedlosti je její variabilita a rozložitost nabízející nespočet způsobů jejího využití (bydlení + podnikání + sklady, bydlení + penzion + restaurace, bydlení několika rodin, pronájmy, ubytovna, atd.). Velkým kladem je možnost využívat k bydlení/podnikání již zrekonstruované a zcela funkční části usedlosti (byt 5+1, kanceláře). Další nespornou výhodou je atraktivní umístění v centru poklidné obce v blízkosti Olomouce a rozsáhlé možnosti parkování přímo v prostoru nemovitosti. Ačkoli tato podmanivá usedlost není památkově chráněna, její ojedinělá historie, specifický „duch domu“, klid a rozsáhlý potenciál, okouzlí každého, kdo překročí její práh.
Obec vzhledem ke své velikosti (cca 200 obyvatel) nabízí základní občanskou vybavenost (prodejna potravin, pohostinství, BUS). Středisková obec Přáslavice je vzdálena 1,8 km. Vážným zájemcům doporučujeme prohlídku. V případě zájmu rádi pomůžeme s výhodným financováním. PENB nedodán.